Bezplatné energetické poradenství a NZU light

Dnešní doba je pro naše občany náročná mimo jiné i z hlediska cen energií na vytápění budov, což se dotýká i firem a veřejných institucí.

Ministerstvo průmyslu a obchodu proto rozšířilo po republice síť konzultačních pracovišť s názvem EKIS. Zkratka EKIS znamená „energetické konzultační a informační středisko“. V kancelářích EKIS Vám jsou zdarma k dispozici konzultace s odborníky na energetickou náročnost budov. Můžete se s nimi např. poradit jak zateplit dům a jakou na to čerpat dotaci. Následně mohou bezplatně zpracovat tzv. návrh energetických opatření na Váš rodinný nebo bytový dům, ve kterém vyhodnotí náklady vynaložené na zateplení objektu v kontrastu s přibližnou roční finanční úsporou za vytápění.

Státní fond životního prostředí navíc na začátku letošního roku rozšířil svůj letitý dotační program Nová zelená úsporám o nový program Nová zelená úsporám Light. Ten cílí na seniory, invalidní důchodce 3. stupně a občany s nižšími příjmy, kteří pobírají příspěvek na bydlení a nabízí jim až 150 000,- Kč na zateplení rodinných domů popř. výměny oken a vstupních dveří.

Při ideálních podmínkách může dotace pokrýt vynaložené náklady až ze 100%, tj. žadatel o dotaci ze svého nedoplácí nic nebo pouze menší částku.

Pracoviště EKIS jsou občanům k dispozici i v této oblasti a zdarma Vám pomohou dotaci vyřídit.

Kontaktujte nás a domluvte si schůzku v nově zřízeném pracovišti M-EKIS ve Žďáře nad Sázavou.

Nevíte si rady?
tel.: +420 777 057 162